Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Upozornění - prodej brambor

Upozornění - prodej bramborDatum konání:
23.9.2022

Do naší obce přijede soukromý pěstitel brambor z Vícova. Nabízí rané brambory, Vypěstované bez umělých hnojiv. Cena 13 Kč/Kg. Dále bude přijímat objednávky na brambory krmné a k uskladnění. Prodej se uskuteční

v pátek 23.9. 2022 -v 16:40 u kapličky.

 

Brambory z Vícova

Jak pěstujeme?

Naše brambory jsou pěstované jako na „zahrádce“. Nejsou hnojeny žádným umělým hnojivem. Na hnojení je používán zejména hnůj (kravský a koňský) a kompost (vlastní výroby) a pak zelené hnojení, jako je svazenka, jetel a pohanka. Nejčastěji už celý předchozí rok je pole na brambory připravováno. Brzo z jara je naseta plodina na zelené hnojení, která cca do 2-3 měsíců odkvétá a vysemení se. Po té je provedena lehká podmítka, tak aby semena vzešla a byl opět další porost na zelené hnojení, který je následně zaorán. A pokud to pozemek vyžaduje, je doplněno před orbou kompostem nebo hnojem. Díky této organické hmotě není nutné používat žádná další umělá hnojiva. Proto naše brambory mají chuť a barvu. Tuto praxi si můžete ověřit na polích kolem Vícova a sledovat, kde je jetel nebo svazenka, případně další plodiny na zelené hnojení a kde pak budou brambory. Za kvalitou brambor bez umělých hnojiv si stojíme se vší počestností.

Co pěstujeme?

Pěstujeme brambory velmi rané odrůda Impala a Ranomi, které jsou k přímé spotřebě (odběr přelom prázdnin) a krátkodobému uskladnění. Dále pak polorané, které jsou vhodné k dlouhodobému uskladnění až do jara. Máme jak červené odrůdy (Red Anna), tak žluté (odrůda Bionta a Ditta) – viz. druhá strana

Brambory na uskladnění

V případě zájmu o brambory na uskladnění neváhejte kontaktovat a zarezervovat si brambory. Po domluvě Vám je dovezeme v průběhu od druhé poloviny října až do začátku prosince až do domu zdarma.

 

Kontakt:

Ing. Radim Luňáček

Vícov 176, 798 03

Tel.: 777 163 483

E-mail: radimlunacek@seznam.cz

Registrační číslo ÚKZUZ: 8015

 

Přidejte si nás na Facebooku a už Vám nic neunikne.:

www.facebook.com/bramboryzvicova


Pro nabídku odrůd brambor a ceník otočte

Ceník 2022

13 Kč/Kg – konzumní

3 Kč/Kg – krmné (malé, seklé a zelené)

7 Kč/Kg - malé (vhodné na pečení)

Popis námi nabízených odrůd

 

Velmi rané (ke spotřebě a krátkodobému až střednědobému uskladnění)

Ranomi:             varný typ A/B, tvar oválný, barva dužiny a slupky žlutá, není určena ke dlouhodobému skladování

 

Impala:              varný typ B (přílohová), tvar dlouze oválný, barva dužiny a slupky žlutá, není určena ke skladování do pozdního jara,    Vhodná na vařené brambory, kaše…

                            Balena po 25 Kg v bílých pytlech

Polorané - pozdní (vhodné k dlouhodobému uskladnění do jara)

Bionta:               varný typ B (přílohová), tvar krátce oválný, barva dužiny tmavě žlutá a slupky žlutá, vysoká stabilní kvalita po uvaření, dlouho neklíčí při uskladnění, vhodná pro bio pěstování (spíše měkčí brambora vhodná na kaše, těsta, vařené brambory, nevhodná na salát)

                            Balena po 25 Kg ve žlutých pytlech

 

Ditta (Lenka): varný typ AB (salátová a přílohová), tvar dlouze oválný, barva dužiny a slupky žlutá, odrůda má výbornou stolní kvalitu (brambora vhodná na salát, vařené brambory, nevhodná na kaše a těsta)

                            Balena po 25 Kg ve fialových pytlech

 

Red Anna:         varný typ BA (salátová a přílohová), tvar oválný, odrůda s červenou slupkou, barva dužiny sytě žlutá, má velmi dobrou stolní kvalitu, neklíčí při uskladnění do brzkého jara (brambora „univerzální“, je z ní výborný salát, vařené brambory ale dá se udělat i kaše nebo bramboráky)

                            Balena po 25 Kg v červených pytlech

Doporučení:  Letáček si uschovejte na další roky


13. 4. Aleš

Zítra: Vincent

Provozní doba - bioúložiště odpadu

bioodpad

Počasí v Obědkovicích

Předpověď počasí

Návštěvnost stránek

230773